Kačacie ragú s cestovinami pappardelle a kvakou

Neviem, ako vy, ale ja sa veľmi teším na blížiace sa kačacie hody a už začínam aj pripravovať recepty, podľa ktorých budem variť pre kamarátov na našich tradičných jesenných stretnutiach na chate v Novej Bani. Toto kačacie ragú bude rozhodne jedným z tohtoročných favoritov.

 

Ingrediencie
Na ragú
2ks kačacích pŕs bez kože
1 najemno nakrájaná cibuľa
1čl feniklových semiačok
2 strúčiky cesnaku
1 bobkový list

3pl petržlenovej vňate

2pl sušeného tymiánu
150ml červeného vína
1pl paradajkového pretlaku
400g plechovka lúpaných paradajok
200ml kuracieho alebo zeleninového vývaru
1pl vínneho octu
1pl hrozienok
olivový olej, soľ
Okrem toho:
250g cestovín pappardelle
750g kvaky, ošúpanej a potom nakrájanej na hrubé pásiky pomocou škrabky na zeleninuPostup

1. Zohrejeme 1 polievkovú lyžicu olivového oleja vo veľkej panvici na vysokej teplote a vyprážame kačacie prsia 2 minúty z každej strany, až kým nie sú dobre opečené. Potom prsia vyberieme z panvice a odložíme nabok. Oheň pod panvicou znížime na stredný a pridáme ešte trochu olivového oleja. Pridáme nakrájanú cibuľu a feniklové semiačka, osolíme a restujeme 5 minút, kým cibuľa nezmäkne. Pridáme rozdrvené strúčiky cesnaku, bobkový list, petržlenovú vňať a tymián. Dobre premiešame a dusíme spolu ešte 2 minúty.

2. Zvýšime teplotu a do panvice nalejeme červené víno. Víno varíme asi 2 minúty, kým sa trochu nevypari. Pridáme lyžicu paradajkového pretlaku, lúpané paradajky spolu so šťavou, všetko premiešame a privedieme do varu. Potom opäť znížime teplotu a vrátime na panvicu kačacie prsia, panvicu prikryjeme a omáčku dusíme 40-45 minút alebo dovtedy, kým mäso nie je úplne mäkké.

3. Keď budú kačacie prsia dostatočne mäkké, vyberieme ich z omáčky a 2 vidličkami rozoberieme na “trhané” kúsky. Oheň pod panvicou zvýšime a omáčku necháme variť ešte asi 10 minút, aby sa vyparila voda. Potom do omáčky vrátime mäso, pridáme ocot a hrozienka a v prípade potreby ešte raz okoreníme.

4. Uvaríme cestoviny podľa návodu na obale. Minútu pred dovarením pridáme do hrnca kvaku. Uvarené cestoviny necháme odkvapkať a pol hrnčeka vody, v ktorej sa cestoviny varili, ušetríme na omáčku. Vrátime cestoviny do hrnca, pridáme vodu, omáčku a všetko dobre premiešame.
5. Hotové cestoviny a ragú okamžite servírujeme s parmezánom a petržlenovou vňaťkou.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: